img
Implantoloji

İmplantoloji İmplantlar , diş kökü şeklinde titanyumdan hazırlanmış , çene kemiğine küçük bir operasyon ile yerleştirilen suni diş kökleridir..

img
Diş Beyazlatma

Çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş dişlerini beyazlatmak veya kişiye özel diş rengini birkaç ton açmak için kullanılan bir oksijenasyon yöntemidir.

img
Diş Protez

Hastanın ağzındaki dişlerin bir kısmını veya tamamını kaybetmesi sonucu meydana gelen çiğneme problemi,fonasyon ve estetik problemlerin önüne geçip kaybedilen dişlerin yerlerinin yapay dişlerle doldurulması işlemidir.

img
Ortodonti

Çene, diş ve yüz bozukluklarının teşhis ve tedavisi ile ilgilenen bir diş hekimliği dalıdır. Ortodontik tedavi, küçük yaşlardaki çocuklarda çene gelişimini yönlendirip yardım ederek dişlerin doğru pozisyonlara ulaşmasını sağlamak, yetişkinlerde mevcut olan çapraşıklık ve kapanış düzensizliklerinin, ayrıca çene yüz bozukluklarının düzeltilmesini sağlamaktadır.

img
Periodontoloji

Periodontoloji dişi çevreleyen ve destekleyen dokular olan dişeti, alveolar kemik (dişin çevresindeki kemik), sement (diş kökünü kaplayan tabaka) ve periodontal ligament (diş kökü ile kemiği bağlayan yumuşak doku, bağ dokusu) hastalıklarının teşhisi ve tedavileri ile ilgilenen diş hekimliği branşıdır.

img
Pedodonti

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği), 0-16 ile (Çocuk Diş Hekimliği), 0-13 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan diş hekimliği dalıdır.

img
Endodonti

Yapay diş hiç bir zaman doğal dişin yerini tutamaz. Bu nedenle diş hekimliğinde uygulanan tüm diş tedavilerinde amaç dişlerin sağlıklı bir şekilde ağızda kalmasını sağlamaktır. Uygulanan diş tedavileri sırasında mümkün olduğunca diş canlı olarak korunmaya çalışılır. Ancak diş pulpasının canlı olarak tedavi edilip korunması mümkün değilse, dişe kanal tedavisi uygulanması gerekir. Diş kanalı tedavisinde dişin sinir dokusu çıkartılarak, dişte oluşan boşluk şekillendirilir, temizlenir ve sızdırmaz steril kanal dolum materyali ile doldurulur.